Niltim 65.Sk., No:4, 16270 Nilüfer / Bursa / Türkiye +90 541-443-4426

Hakkımızda

Merhum Muharrem Sezgin’in girişimiyle 1956 yılında Trabzon Sıra Mağazalar semtinde “Sezgin Ticaret” adı altındaki şirket kurularak hırdavat, el aletleri ve nalburiye satışıyla Sezgin Ailesi’nin ticaret hayatı başlamıştır.

 

1982 yılında Merhum Mehmet Ziya Sezgin’in açılımı ile Trabzon dışında kurulan ilk şirket olan “Sezginler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.” Bursa’da Uluyol semtinde faaliyetine başlayarak yönünü makina sektörüne çevirmiştir.

 

İlk kuruluş yıllarında iç piyasada faaliyet gösteren “Sezginler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.” yüzünü Türkiye dışına çevirerek ilk ihracatını 1984 yılında Yugoslavya'ya ve ilk ithalatını 1986 yılında İtalya'dan yapmıştır.

 

2001 yılından itibaren firmamız faaliyet konusunu ve ithalatlarını Takım Tezgahları alanında yoğunlaştırarak günümüzde sektörün meşhur markası olan Foreman’ın temellerini atmıştır. 

 

Faaliyette olan markalarımız;

Foreman markası takım tezgahları alanında sektörün en eski ve köklü markasıdır.

Paftar markası kaldırma ekipmanları alanında sektöre 2010 yılında giriş yaparak, sektörde önemli rol oynamaya başlamıştır.

Tazana markası altında üretilen CNC takım tezgahlarımız ise 2016 yılında piyasada yerini almıştır.

 

Şirketimiz 2013 yılında Nilüfer Ticaret Merkezi’ndeki 5000 m2’lik yeni merkezine taşınarak Türkiye’nin en büyük makine showroomunu müşterilerimizin hizmetine sunmuştur.

 

Şirketimiz 2016 yılında Ege bölgesine daha iyi hizmet verebilmek için İzmir 4. Sanayi Sitesinde yeni şubesini hizmete sokmuştur.